V Letňanech začala II. etapa rekonstrukce komunikace Tupolevova

Tisková zpráva
Praha, 17. července 2014

V Letňanech začala II. etapa rekonstrukce komunikace Tupolevova

 Městská část Praha 18 společně s investorem stavby společností Technická správa komunikací Praha oznamuje všem motoristům, ale také občanům MČ Praha 18, že začala II. etapa rekonstrukce komunikace Tupolevova. 

„V této etapě bude rekonstruován úsek komunikace od kruhového objezdu křížení ulic Veselská a Tupolevova ke kruhovému objezdu situovanému u hypermarketu Globus Čakovice. Celková úprava povrchu Tupolevovy ulice bude rozdělena na čtyři etapy, které na sebe budou navazovat, a bude probíhat od 16. do 29. července 2014,“ přiblížil průběh akce starosta MČ Praha 18 Ivan Kabický.
Cílem rekonstrukce je nejen zkvalitnění povrchu, ale zejména zklidnění této rušné komunikace vytvořením přednostních pruhů pro autobusy, vyznačením cyklopruhu pro cyklisty a také vytvořením bezpečných přechodů. V souvislosti s tím dojte i ke snížení hladiny hluku, neboť bude položen nový povrch komunikace.
„Dokončením rekonstrukce se naplní sen mnoha uživatelů této velmi frekventované ulice - motoristů, cyklistů a obyvatel Letňan,“ řekl k započatým stavebních pracím zástupce starosty MČ Praha 18 Oldřich Miffek. „Komunikace Tupolevova bude mít z Letňan až do Čakovic jednotný ráz. Věříme také, že provedené úpravy přispějí ke snížení počtu dopravních nehod a snížení hladiny hluku. Ti, kdo neřídí auta, zase jistě ocení, že se dostanou dříve do práce či na konečnou stanici metra C Letňany,“ dodal místostarosta Miffek.
Předmětem této rekonstrukce bude i oprava kruhového objezdu – křížení komunikací Veselská a Tupolevova.

Počet zobrazení: 2755
publicita projektu

Evropský fond pro regionální rozvoj | www.oppk.cz