Certifikáty k elektronickému podpisu

Úřad Městské části Praha 18 je registračním místem pro vydávání kvalifikovaných certifikátů elektronického podpisu.

Balíček kvalifikovaného a komerčního certifikátu 

 • Registrační místo slouží k ověření údajů žadatele a k vydání certifikátů.

Získání certifikátů tímto způsobem přináší žadateli tyto výhody:

 • Žadatel získává balíček kvalifikovaného a komerčního certifikátu. První certifikát je kvalifikovaný certifikát podle zákona č. 227/2000 Sb. o elektronickém podpisu. Pomocí kvalifikovaného certifikátu může občan elektronicky komunikovat v oblasti veřejné moci. Druhý certifikát (komerční certifikát) se využije při šifrování zpráv, které zasílají partneři občanovi. Občan je tedy kompletně vybaven pro elektronickou komunikaci, kde je zajištěna integrita, důvěrnost a nepopiratelnost zpráv.
 • Cena tohoto balíčku činí 500 Kč a je tedy o více než třetinu nižší než náklady spojené s pořízením „balíčku“ přímo u akreditovaného poskytovatele certifikačních služeb eIdentity a.s. Podmínkou je ale přístup k registraci zájemce o tyto služby přes webové stránky  Prahy 18 a následná návštěva Registračního místa na ÚMČ Praha 18 kvůli ověření údajů.

Celý proces od registrace žadatele až po instalaci certifikátů je realizován webovou aplikací, takže se vydání certifikátů může zařídit přímo z domácího či pracovního počítače. Pro vydání certifikátů žadatel nepotřebuje žádnou disketu, vše je řešeno aplikací. Žadatel může použít jakýkoliv bezpečnostní předmět pro úschovu soukromých klíčů, který má integrován do svého prohlížeče a který umožňuje práci s certifikáty.

Pro získání balíčku kvalifikovaného a k němu vydaného komerčního certifikátu společnosti eIdentity a.s. je nutné učinit tyto kroky:

Dosud neregistrovaný uživatel:

 • Žádost o certifikát provedete v klidu, bez časového presu na jakémkoliv počítači, ke kterému máte přístup. Tento počítač musí mít připojení na internet a internetový prohlížeč (Internet Explorer, Mozilla apod.). Počítač má instalovány poslední bezpečnostní záplaty a aktuální antivirovou ochranu.
 • Přes webové stránky  MČ Praha 18 provedete registraci u společnosti eIdentity. Celý proces je velmi jednoduchý. U jednotlivých formulářů naleznete popisy toho, co vyplňujete včetně vzoru vyplnění. Vyplníte jméno a příjmení, zvolíte si svoje přihlašovací jméno ke svému zákaznickému účtu a určíte svou emailovou adresu, doplníte adresu svého bydliště přesně podle občanského průkazu a zvolíte si, kterými platnými doklady budete údaje prokazovat. Vždy budete potřebovat občanský průkaz a druhým dokladem může být řidičský průkaz, cestovní pas nebo rodný list. Doporučujeme zvolit použití IK MPSV v certifikátu.
 • První zpráva, která Vám na uvedenou emailovou adresu přijde, bude heslo pro přihlášení do svého účtu. Nyní máte k dispozici přihlašovací jméno (sám jste si ho zvolil(a) a heslo (je uvedeno v emailu) a můžete se přihlásit do svého účtu, kde budete pokračovat v procesu získání certifikátů.
 • Vaše žádost je formálně zkontrolována, případné nedostatky je možné odstranit. Dostanete k vyjádření návrh smlouvy a budete vyzváni k zálohové platbě za odebranou službu. Po odsouhlasení smlouvy a přípisu platby na účet společnosti eIdentity a.s. se uvolní možnost generování páru klíčů.
 • Poté navštívíte Registrační místo na ÚMČ Praha 18, které najdete pracovištích CZECH POINTU v informačním středisku a v prvním patře úřadu. Zde doložíte Vaši totožnost uvedenými doklady a také, že Vámi uváděné údaje jsou pravdivé, úplné a správné. Při procesu na Registračním místě si též pořídíme kopie dokladů nebo dokumentů, kterými budete údaje dokládat. Podepíšete smlouvu o poskytování služby, případně další požadované dokumenty a bude Vám ihned vystaven a předán certifikát. Certifikát bude pro vás v elektronické formě k dispozici také ve vašem zákaznickém účtu.
 • Po vydání certifikátu provedete podle instrukcí na svém počítači instalaci vydaného certifikátu.

Pokud Vás nabídka zaujala a chcete získat balíček kvalifikovaného certifikátu a k němu vydaného komerčního certifikátu, pokračujte, prosím, tudy.

Dříve registrovaný uživatel, který chce získat balíček kvalifikovaného a k němu vydaného komerčního certifikátu prostřednictvím Městské části Prahy 18 za zvýhodněnou cenu:

 • Přihlaste se do svého účtu na webových stránkách www.eidentity.cz
 • Požádejte o balíček kvalifikovaného a k němu vydaného komerčního certifikátu v sekci Služby
 • Do žádosti o službu nezapomeňte uvést kupón pro speciální zvýhodnění 13-W25Z-HRCX-PMXR-R (kupon zajistí speciální cenu a možnost vyzvednout si certifikát na Registračním místě ÚMČ Praha 18)
 • Vaše žádost je formálně zkontrolována, případné nedostatky je možné odstranit. Dostanete k vyjádření návrh smlouvy a budete vyzváni k zálohové platbě za odebranou službu. Po odsouhlasení smlouvy a přípisu platby na účet společnosti eIdentity a.s. se uvolní možnost generování páru klíčů.
 • Poté navštívíte Registrační místo na ÚMČ Praha 18, které najdete pracovištích CZECH POINTU v informačním středisku a v prvním patře úřadu. Zde doložíte Vaši totožnost a také, že Vámi uváděné údaje jsou pravdivé, úplné a správné. Při procesu na Registračním místě si též pořídíme kopie dokladů a dokumentů, kterými budete údaje dokládat. Podepíšete smlouvu o poskytování služby, případně další požadované dokumenty a bude Vám ihned vystaven a předán certifikát. Certifikát bude pro vás v elektronické formě k dispozici také ve vašem zákaznickém účtu.
 • Po vydání certifikátu provedete podle instrukcí na svém počítači instalaci vydaného certifikátu.

Stejným způsobem postupujte i v případě, že od vydání certifikátu došlo k jakékoliv změně Vašich údajů a podáváte si novou  žádost.

Pokud jste již registrovaným uživatelem, pokračujte tudy.

publicita projektu

Evropský fond pro regionální rozvoj | www.oppk.cz