Otázky a odpovědi

Položit nový dotaz >
<<   předchozí  |  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |   další   >>

Dopravní opatření v ulici Beranových

  (Martin, 25.7.2016 10:35)

Dobrý den, rád bych se zeptal, zda je někde na webových stránkách P-18 uložen návrh dopravních opatření týkající se ulice Beranových. Píše se o zbrzďovacích prazích, docela by mě zajímalo, kde přesně budou umístěny. Dále bych se rád zeptal, proč je ulicí Beranových povolen vjezd nákladních vozidel. Jedná se o rezidenční oblast a denně tudy projedou desítky kamionů. Přitom mají k dispozici kapacitní komunikaci Veselská a dále pražský okruh.

Odpovídá: 25.7.2016 , Miffek

Dopravní opatření v ulici Beranových nejsou nikde na webu. Naše MČ zpracovala návrh, který posvětila dopravní policie a předala TSK k realizaci. Návrh byl zpracován dle našich zkušeností a reagoval též na připomínky občanů.

Nákladní automobily mohou jezdit po ulici Beranových v úseku mezi křižovatkami ulice Beranových s Veselskou a Toužimskou. Nevím o jaké rezidenční čtvrti mluvíte. Žijeme a bydlíme v hlavním městě Praze, kde se bez nákladní dopravy jen těžko obejdeme.

Změna trvalého bydliště

  (Jan Vavroušek, 24.7.2016 16:37)

Dobrý den,

je ke změně trvalého bydliště nutné, aby bytový dům (novostavba) měl přiděleno číslo popisné?

Děkuji

Odpovídá: 25.7.2016 , Vilingerová

Občan dle zákona o evidenci obyvatel může mít jen jedno trvalé bydliště, a to v objektu, který je označen číslem popisným nebo evidenčním, popřípadě orientačním číslem, a který je určen pro bydlení, ubytování nebo individuální rekreaci.

Avia

  (David, 22.7.2016 18:08)

Dobrý den, nezkoušeli nebo nechcete zkusit jednat s Avií o možnosti otevření původní silnice pouze pro chodce a cyklisty? Bylo by to příjemné zkrácení cesty na nádraží a do Čakovic.

Odpovídá: 25.7.2016 , Miffek

O otevření průjezdu radnice již několikrát jednala, ale neúspěšně. Svého času totiž hl. m. Praha prodalo komunikaci i s pozemkem firmě Avia. To znamená, že nemáme "páku" na to, aby komunikace byla znovu otevřena.

Plánované obratiště autobusů u stávající výstavby - Letňanské zahrady

  (Andrea, 21.7.2016 18:59)

Dobrý den,

diskuzi o prodloužení Veselské a problému s pozemky jsem /doufám/ přečetla celou a snad jsem v obrazu, ale přesto by mě zajímalo, kde přesně by se mělo stavět to plánované obratiště autobusů. Plánuji koupi bytu v projektu Letňanské zahrady v ulici Kadečkové a nyní bych v něm měla výhled přes pole na lesopark. Je v plánu postavit obratiště mezi lesoparkem a domy v ul. Kadečkové na uvedeném poli? Děkuji za odpověď!

Odpovídá: 22.7.2016 , Miffek

Je to bohužel trochu složité. Požádali jsme o vhodný pozemek Pozemkový fond, ten nám však sdělil, že podléhá restituci. Nyní hledáme jiný vhodný pozemek, který by byl vhodný na vytvoření obratiště pro autobusy MHD. Termín nejsme bohužel schopni sdělit, ale na vytvoření obratiště závisí i zavedení linky MHD do těchto míst.

Předjíždění u autobusové zastávky Staré Letňany

  (Pavel Macháček, 21.7.2016 16:36)

Dobrý den,
neuvažuje se o nakreslení plné čáry u zastávky Staré Letňany ve směru na metro Letňany? Často se stává, že vozidla odbočující z (vedlejší) ulice Nepomuckých jsou překvapena autem, které předjíždí autobus stojící na zastávce Staré Letňany v ulici Beranových a je jen otázkou času, než dojde k nehodě.

Popravdě je celkově zastávka autobusu umístěná přímo naproti poměrně frekventovanému příjezdu z ulice Nepomuckých poměrně nešťastná. Neplánuje v tomto místě nějaké zabezpečení?

Děkuji, Macháček

Odpovídá: 22.7.2016 , Miffek

Jsou připravena a navržena dopravní opatření v tomto úseku ulice Beranových. Jedná se o zpomalující polštáře doplnění plno čarou. Návrh jsme předali správci komunikace TSK, který přislíbil realizaci.

trávníky, uschlé stromy, nepořádek

  (eva, 21.7.2016 11:11)

1.u domu 516 uschlo několik stromů
2. stromy zasazané v kontejnerech podél Tupolevky rovněž usychají
3.tráva po sečení zůstala opět neshrabána - okolí MŠ Dobratická
4.žádáme o shrabání trávy a zároveň sekačkou rozsekaných odpadků kolem 515+516
5.u 516 není posečena půlmetrová tráva pod keřem
6.u 515+516 zarůstají nové záhony plevelem
7.v parčíku u ZŠ Tupolevova u altánku jsou totálně zarostlé plevelem růže, bylinkové záhonky,v altánku a okolí je nesmírný nepořádek, neustálé odpadky
8.žádáme o zajištění pravidelného úklidu veřej prostr, především kontrolu pracovníka, který ji má provádět, neboť vždy jen místy projede po chodníku Tupolevky a neuklízí

Odpovídá: 22.7.2016 , Havel

Za stav nově vysázené stromů v loňském roce ručí společnost TILIA Garden, s.r.o., která tyto stromy vysazovala a po tři roky bude o tyto stromy pečovat. A během této doby nese za tyto stromy plnou odpovědnost. V případě úhynu stromů je bude muset vyměnit za nové. Stromy podél ul. Tupolevova jsou u konce své životnosti. Stromy takto pěstované v nádobách mají životnost pouze 7 - 8 let a po této době začnou velice rychle ztrácet vitalitu, tak jak je tomu v současné době u javorů podél Tupolevovy ulice. Z tohoto důvodů budou tyto stromy během druhé půle léta z těchto nádob odstraněny a na podzim v době příhodné pro sázení budou nahrazeny keři vhodnými pro pěstování v takovýchto nádobách - do každé nádoby budou umístěny čtyři keře, dva zelené keře Berberis thunbergii a dva keře červené Berberis thunbergii ´Atropurpurea.
Nedodělky sekání kolem věžáků č.p.515 a 516 budou odstraněny a úklid kolem nich a v altánu v areálu ZŠ Tupolevova bude proveden. 

parkování chodník na zastávce MHD Boletická

  (Autor neni vyplnen, 20.7.2016 09:21)

Dobrý den,
bude se něco provádět s chodníkem a parkováním na zastávce MHD Boletická, kde je chodník v žalostném stavu a parkují tam na zchodníku a ohrožují při parkování ostatnílidi auta ? viz foto
případně zda-li tam uděláte nějaké dopravní značení a opatření, nebo opět čekáme na střet auta s chodcem případně dítětem?

Dle mého názoru se jedná zakázané parkování na chodníku

Děkuji

JN
více email

Odpovídá: 21.7.2016 , Miffek

Parkování na chodníku je na pokutu (sám jsem jednou platil, když jsem zaparkoval před vchodem do domu), ale není to v řešení městské části, ale městské policie.

vyfrézovaná silnice

  (Stejskalová, 19.7.2016 20:52)

Dobrý den, již je to přes 14 dní, co byly vyfrézované díry na silnici u parkoviště Tupolevova a Bukovecká.Některé už byly zality asfaltem, ale stále ještě jsou při výjezdu z parkoviště do Bukovecké k hlavní silnici. Jsou dost hluboké a je jich dost. Není to vůbec označené!!!!!Kdy se to dokončí? Až si zničíme auta, tak kdo nám to nahradí?

Odpovídá: 21.7.2016 , Fialka

Dokončení prací bylo u zhotovitele již dříve urgováno a v současné době se realizuje.

Vyfrézovaná vozovka Ostravská

  (M. Kopecký, 18.7.2016 12:23)

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, proč je už více než týden vyfrézovaný pruh na vozovce v Ostravské ulici a hlavně, proč to není označené? To má být nějaká rafinovaná past na řidiče?

Odpovídá: 21.7.2016 , Fialka

Dokončení prací bylo u zhotovitele již dříve urgováno a v současné době se realizuje.

parkoviště Ostravská

  (oto melichar, 14.7.2016 12:53)

Dobrý den,
nebylo by možné opravit výtluky na parkovištích u vjezdů v Ostravské?
Dále by mě zajímalo, proč není opět posekaná tráva na dětském hřišti i v okolí Na staré návsi (u skluzavky).
Dále děkuji za započatou opravu výtluků v ulici Ostravská.
S pozdravem Oto Melichar

Odpovídá: 21.7.2016 , Fialka, Havel

S opravou vjezdů do parkovišť se počítá po dokončení objednaných výtluků v asfaltu

22. července 2016 13:21
Ve středu byla zahájena další seč travních ploch na území MČ Praha 18. Dětská hřiště již byla přednostně posekána a během této seče bude posekáno i celé přilehlé okolí  těchto hřišť na Staré návsi.
<<   předchozí  |  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |   další   >>
publicita projektu

Evropský fond pro regionální rozvoj | www.oppk.cz