Otázky a odpovědi

Položit nový dotaz >
<<   předchozí  |  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |   další   >>

Nová Veselská

  (Denisa, 15.5.2016 22:58)

Dobrý den, s jakou variantou se prosím počítá v případě prodloužení Veselské? Pokud s variantou přes Betonárku (jižní A nebo jížní B), tak se předpokládám prodlouží doba o vykoupení pozemku, takže počítám cca 15 let? Děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Odpovídá: 24.5.2016 , Miffek

Ano předpokládáme výkup pozemků, ale již jsme to předjednávali s dotyčnými majiteli a jsou připraveni říci  hl. m. Praze ano. Půjde jen o to, aby hl. m. Praha dodělala projekt a měla na vykoupení pozemků a realizaci prodloužení Veselské finance. Zatím je připravena k realizaci první cca třetina komunikace směrem od Beranových po novou výstavbu Central Grupu.

Parkování Rýmařovská

  (Autor neni vyplnen, 13.5.2016 23:04)

Chci se zeptat z jakých konkrétních důvodů bylo v Rýmařovské ulici dopravním značením zakázáno parkování v zatáčce za vjezdem do parkoviště, proč je na parkovišti 5 extra širokých rezervovaných míst pro invalidy, když 3 z nich zůstávají nevyužívána a proč byl zrušen přechod pro chodce, když v tom místě se stejně nesmí kvůli přístupu do podzemních šachet parkovat. Výjezd z parkoviště je také velkorysý - opravdu potřebujeme tolik vyšrafovaného asfaltu místo dvou stání? Spoustu opatření chápu, ale tady bych poprosil o vysvětlení té ztráty 4-5 parkovacích míst.

Odpovídá: 23.5.2016 , Hrádek

Dobrý den.

Přechod pro chodce v Rýmařovské se dle projektu neruší, ale přesouvá o cca 35 m směrem k Havířovské mimo plochu parkoviště, kde na něj bude navazovat nový chodník. Dopravní značení, včetně míst pro ZTP, je dle projektové dokumentace schválené Policií a Odborem dopravy a životního prostředí.

Parkoviště Rýmařovská

  (Kotalík Tomáš, 13.5.2016 16:56)

Dobrý den, mám dotaz, jaký smysl měla rekonstrukce parkoviště v Rýmařovské ulici (podle mého názoru jsou zde parkoviště v daleko horším stavu - např. Tupolevova nebo u Avia) ? Po rekonstrukci je zde o cca 12 až 15 parkovacích míst méně. Nevím proč je zde vyznačeno pět míst pro invalidy, dále v zatáčce u vjezdu kde dříve parkovala dvě vozidla se díky žluté čáře stát nesmí, a zrušení možnosti pakování v řadě u kontajnerů. Dříve zde auta běžně parkovala a problém s projížděním měla pouze nákladní vozidla. Tato rekonstrukce se opravdu povedla.

Odpovídá: 23.5.2016 , Hrádek

Dobrý den.

Rekonstrukce Rýmařovská byla MHMP realizována jako další etapa projektu Hl. m. Prahy, která navazuje na již dříve realizovanou etapu před objektem Šumperka a ZŠ Rychnovská. Dopravní značení je v souladu s projektovou dokumentací schválenou Policií a Odborem dopravy a životního prostředí.

Severní obchvat přes Letňany

  (Petra Z., 12.5.2016 09:58)

Dobrý den,

ráda bych se zeptala, jak to nyní vypadá se severním obchvatem přes Letňany variantou prodloužením Veselské. V současné době tam vzniká výstavba nových bytů (a během posledních pár let bylo postaveno velké množství bytových domů). I přesto by se tam tudy vedl obchvat? Můžete mi poskytnout bližší informace, kudy přesně? Nedovedu si představit, že by kolem tak husté výstavby jezdily kolony aut, kamiony...

Odpovídá: 20.5.2016 , Miffek

Nevím jak jste přišla na obchvat. Jedná se o prodloužení ulice Veselská do ulice Toužimská právě kvůli nové výstavbě. Nebo si myslíte, že komunikace bude obtěžovat nové obyvatele a budou radši chodit pěsky?

Prokletá Rýmařovská

  (janka, 11.5.2016 17:25)

I když jsem dopředu věděla, že je tam problém z vyhýbáním vozů,nečekala jsem , že to bude tak drsné. Proč tak frekventovaná silnice je takhle zmršená? Dvě auta proti sobě se nevyhnou, místo je tak pro koňku z 18 století. Musí se s tím něco udělat. Naproti mě vyjelo auto, za mnou další, museli jsme zacouvat na parkovací místa, abychom se vyhnuli, tohle přeci nejde, to je šílenost. Proč se nemůže MÚ jménem občanů obrátit na příslušné orgány a prosadit změnu? Stížností je tu víc než dost. Čeká se snad na nějakou bouračku? Smrťák?

Odpovídá: 12.5.2016 , Miffek

Nevím co máte na mysli. Pokud se týká dosud parkujících aut na straně od obytných domů, nebude v budoucnu možné. Bude vytvořeno místo pro kontejnery a potom stávající žlutá čára bude podélně po celé šířce od Tupolevky až po Havířovskou.

Prořezávání stromů

  (Lubomír Čabelka, 11.5.2016 16:33)

Dne 11.5.2016 v odpoledních hodinách neoznačená firma (auto ani pracovní oděvy) prováděla prořez stromů na parkovišti Tupolevova. Nekomentuji prořez stromů v plném vegetačním období, ale práce byly prováděny nad zaparkovanými automobily. Místo nebylo označeno např dne xx neparkujte nebo podobně a ohraničeno bezpečnostními prvky. Předpokládám že radnice k této práci vydala povolení. Prosím o sdělení podmínek, za jakých je taková práce svěřena naprostým amatérům.

Odpovídá: 13.5.2016 , Havel

Pracovník firmy, která zajišťuje prořez stromů v místech, které zmiňujete je držitelem platného certifikátu ETW (European Tree Worker – certifikát evropského arboristy). Vlastník tohoto certifikátu pravidelně u  zkoušek musí prokázat úroveň znalostí týkajících se nejen fyziologie a životních procesů stromů, ale i ochrany životního prostředí, souvisejících zákonů a předpisů i zásad bezpečnosti práce.. Certifikát dále prokazuje, že arborista má za sebou praxi a že se dále průběžně vzdělává. Součástí těchto zkoušek i letité praxe je stromolezení pomocí horolezeckého vybavení a manipulace s motorovou pilou a dřevinami. Značky na vyparkování vozidel se umisťují pouze v případech kdy skutečně hrozí jejich poškození. Že je tato firma pojištěna proti případné způsobené škodě je samozřejmostí. Pro realizaci obvyklého zdravotního řezu dřevin je optimální doba v době plné vegetace kdy strom na vzniklé poranění ihned reaguje a kdy je možné rozlišit které větve jsou suché, málo vitální a nemocné.

kontejnery na tříděný odpad

  (N.M., 11.5.2016 11:16)

Kdy, prosím, se objeví kontejnery na tříděný odpad i v čakovické kolonce? Děkuji

Odpovídá: 12.5.2016 , Pandadisová

Dobrý den,

kontejnery na separovaný odpad pro čakovickou kolonku  jsou již několik let umístěny v ul. Žamberská.

Francouzské odpoledne

  (Irena, 11.5.2016 10:21)

Pane Miffku, na webových stránkách jsem v zápisech MZ našla, že smlouva s partnerským městem Beautor byla zrušena zastupitelstvem 8. března 2007, protože vaše výlety s vyvolenými do Francie a pohoštění Francouzů u nás bylo vyhazování peněz. Takže se znovu ptám, jaký přínos měla tato akce pro občany Letňan a kolik Kč je "výdaj odpovídající polodenní akci" ???

Odpovídá: 11.5.2016 , Miffek

Nevím co čtete. Smlouva nebyla zrušena a platí. Navíc je zde „Spolek přátel Beautoru“, který díky sponzorům hradí již od roku 2007 všechny cesty do Beautoru. Navíc nejezdí vyvolení, ale byla vystupovat ve Francii např. „Kytice“ a jinak každý rok jezdí na turnaj malí fotbaloví žáci ve věku 10-11 let. Spolek hradil ubytování a stravování souboru z Beautoru, který zde vystupoval.

2.ročník vinobraní

  (Autor neni vyplnen, 11.5.2016 09:28)

Bude se konat letňanské vinobraní v letošním roce ?

Odpovídá: 12.5.2016 , Gerhard

Dle sdělení jednatelky LSK, se připravujevinobraní i pro letošní rok, v komornějším stylu a nikoliv u OC Letňany, ale podrobnosti se dozví letňnanští včas.

Varianty prodloužení Veselské

  (Pavel Macháček, 11.5.2016 09:01)

Dobrý den,

v LL 05/2016 jsou v souvislosti s prodloužením Veselské ulice zmiňovány 3 varianty, které byly předloženy magistrátu hl. m. Prahy. Jsou prosím někde k nahlédnutí tyto 3 varianty, resp. bylo by možné je zveřejnit?

Děkuji a pěkný den
Pavel M.

Odpovídá: 11.5.2016 , Miffek

Ty návrhy tří variant mám k dispozici. Jsou přehledné na formátu A3, zmenšením by nebyly moc přehledné. Pokud máte zájem kontaktujte mne telefonicky na radnici. Jinak pro upřesnění. Pracuje se již jen z jednou variantou, ale její skutečné vedení se ještě projednává v souvislosti s výkupem pozemků.

<<   předchozí  |  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |   další   >>
publicita projektu

Evropský fond pro regionální rozvoj | www.oppk.cz