Otázky a odpovědi

Položit nový dotaz >
<<   předchozí  |  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |   další   >>

Školní družina o prázdninách

  (Martina, 10.10.2016 17:38)

Dobrý den, ráda bych se zeptala, proč nemají školy na území MČ Prahy 18 o prázdninách v provozu školní družinu? Dcera začala chodit do 1. třídy a už jsem z toho celkem zoufalá, protože je měsíc ve škole a už bylo ředitelské volno, teď zase podzimní prázdniny a jelikož jsem samoživitelka, tak je pro mě dost složité všechny prázdniny nějak vyřešit. Když byla ve školce, tak měla školka provoz i o prázdninách a v jiných MČ je to již běžná věc, že má družina provoz o prázdninách. Neplánuje se nějaká změna? Protože moc nevidím návaznost mezi provozem MŠ a ZŠ, přece ani prvňáček nemůže být doma sám. Děkuji za odpověď.

Odpovídá: 13.10.2016 , Horešovská

Dobrý den,

provoz školy je v kompetenci ředitele školy, ale  místní situace Vám umožňuje dát své dítě  nejen v období školních prázdnin do zájmového klubu Letnice, který sídlí na adrese Fryčovická 462.

nové jř bus v oblasti starých letňan.

  (Petr A., 10.10.2016 12:56)

Podle současných jř odjíždí v pracovní den ze zastávky staré letňany např. mezi 8 a 9 hodinou 18 krátkých spojů linky 158 s intervalem nejhůře 4 minuty.

Od příštího pondělka to bude 11 spojů z toho 7x 195, předpokládám kloubových, s intervalem až 10 minut.

Tedy nejhorší interval se zvýší více než dvojnásobně, kapacita poklesne cca o 200 míst (defacto dojde v sedmi případech k nahrazení dvou krátkých autobusů jedním kloubovým, který má cca o 30 míst nižší kapacitu než dva krátké).

Tím dojde k dost zásadnímu zhoršení obslužnosti co do komfortu (interval) i co do kapacity.

Jak se k tomu MČ Letňany staví a co s tím bude dělat?
 

Odpovídá: 10.10.2016 , Miffek

Dobrý den, samozřejmě, že též sledujeme a propočítáváme jízdní řády. Máte pravdu ve snížení kapacity v době mezi 8 a 9 hodinou. Uvidíme jak bude kapacita vyhovovat. Byl bych rád kdybyste též uvedl (nebo uvedla - nedostávám informaci zda dotaz posílá žena či muž) nikoliv nejdelší interval 10 minut, který je jeden, ale též další počínaje 2 minutami až 6 minutami.

Jak jsem již uvedl nejen ROPID, ale i naše dopravní komise se chystá na průzkum toho jak pravidelně spoje pojedou a jaká je jejich naplněnost.

DOTAZ OHLEDNĚ AUTOBUSŮ

  (Kateřina Vurankartal, 10.10.2016 11:50)

Dobrý den, jsem z Třeboradic a mám dotaz - Koukala jsem, na nové jízdní řády a změny autobusových linek - které budou hodně "zajíždět" nové trasy.(Staré Letňany,Avia Letňany...atd) Mám tedy dotaz proč třeba autobus č. 158, který od 15.10 bude jezdit z Třeboradic - nemůže zajíždět i do zastávky Sídliště Čakovice, nemáme se tam jak jinak dostávat , než pěšky:o(
A to za každého počasí není zrovna moc příjemné. Také kvůli tomu, že tam bych mohla přestoupit a jet jedním spojem až na Vysočanskou - nepřesedat - a neobjíždět celé Letňany. Děkuji.

Odpovídá: 10.10.2016 , Miffek

Vaši otázku směřujte na radnici MČ Praha - Čakovice. Naše MČ se nevyjadřovala k vedení linek v Čakovicích.

pivobraní

  (Alena Šedivá, 08.10.2016 14:12)

Dobrý den,
akce jako pivobraní jsou úspěšné, ale doprovodná hudba, kterou obtěžují provozovatelé atrakcí byla letos nesnesitelná. Dunění aparatury se rovnalo hluku nějaké technopárty. Berte ohledy na lidi, kteří tu bydlí. Děkuji

Odpovídá: 10.10.2016 , Řepová

Dobrý den, provozovatel atrakcí byl upozorněn,tak jako při předešlých akcich, aby hudbu omezil na minumum,právě proto, že je v zástavbě. V minulosti k žádné stížnosti nedošlo, tudíž jsem se domnívala,že i letos tomu tak bude. Bohužel nejsem sama schopna posoudit, jak dalece byl hluk větší než v minulosti.

Proto se Vám omlouvám a do budoucna se budu snažit,aby se tato situace neopakovala.

reakce na odpověd ze dne 28.9.2016

  (jitka, 08.10.2016 12:15)

Vážená paní Káparová,
v mém dotaze se nejedná o týrání psa,ale o jeho neustálý celodenní štěkot vč.víkendů.Copak není nějaká ochrana pro občany?Co je komu do toho,že má být klid až po 22 hodině!Mám nemocné srdce,když nemohu spát v noci,tak bych si ráda přispala ráno.Majitele jsem prosila,ale byla jsem odbyta.Mám už vysoký věk,tak není ani síla na stěhování.Až do konce července zde byl klid.
Děkuji snad za pochopení
J.

Odpovídá: 10.10.2016 , Káparová

Dobrý den,

píšete, že jste se již neúspěšně pokusila domluvit s majitelem psa. To je první krok.

Dále jsem Vám nabídla pomoci šetřením, zda není důvod k štěkání týrání zvířete ( špatné chovné podmínky).

Pokud bydlíte v bytě,  máte možnost požádat bytové družstvo nebo společenství vlastníků o řešení situace.

Štěkot je přirozený projev zvířete. Pokud myslíte, že pes štěká nad míru obecnou, tak můžete podat žalobu k soudu - porušování sousedských vztahů - obtěžování hlukem.

Rozhodnete-li se podat žalobu u soudu, bude nutné zajistit si dostatek důkazních prostředků např. výpovědi sousedů, nahrávky atd...  Je třeba počítat s tím, že řízení může trvat delší dobu. 

Kruhový objezd

  (Monika, 06.10.2016 08:05)

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda-li budete něco dělat s kruhovým objezdem v křižovatce Tupolevova x Veselská. Není téměř týden, kdy není rozbouraný.... Chybějící součásti kruháku jsou již od víkendu na parkovišti baumaxu (cca 3ks)a nikdo to neřeší.... Nechcete se třeba nechat inspirovat kruháčem, který udělali v Zelenči. V noci je krásně osvícen a je vidět z velké dálky. Děkuji za odpověď.

Odpovídá: 06.10.2016 , Miffek

Vážená paní,

komunikace, na které je kruhák má ve vlastnictví hl. m. Praha a ve správě TSK. To znamená, že naše městská část úpravu kruhového objezdu nemůže řešit. Pouze můžeme (a to děláme), že upozorňujeme na jeho poškození. I nám by se líbil pevný a přehledný kruhový objezd, ale můžeme jen žádat. Rozhodnutí není na nás.

Doprava

  (HANA JERABKOVA, 06.10.2016 08:00)

Dobry den,
nove jizdni rady jsou vysmech. Jak s nimi radnice mohla souhlasit? Uvedomujete si kolik se sem stehuje lidi a jak se zde zhorsi jiz tak citelne spatna dostupnost?
Vysvetlete mi to prosim. Navic: resi nekdo s TSK nepropustnost semaforu cestou k metru?

Odpovídá: 06.10.2016 , Miffek

Situaci s MHD sledujeme dlouhou dobu. A jednáme jak s hl. m. Prahou, tak i ROPIDem. Nové jízdní řády ukazují na to, že oproti příslibům na posílení dopravy, se kapacita autobusů nenavýšila, pouze místo vložených spojů linka 158 budou jezdit kloubové autobusy. Tím se samozřejmě prodlužují intervaly. Koncepce změn zpracovával ROPID již počátkem letošního roku. Od té doby se do nové výstavby přistěhovali další lidé a ještě letos se budou stěhovat další. Proto vyvoláváme další  jednání, které by mělo vést ke skutečnému navýšení kapacity MHD v oblasti starých Letňan. Změny nelze provést v rozsahu několika dní. Předpokládáme, že budeme muset dokazovat, že kapacita nestačí. Proto připravujeme průzkumy (po realizovaných změnách) a ty ukáží jaká je skutečnost.

Změna autobusových linek MHD

  (Ing. Ivo Furthner, 05.10.2016 09:48)

Pan Miffek uvádí, že změna v provozu MHD není o tom co si MČ nadiktuje, ale co se podaří v jednání s ROPIDem uhájit. Z prodloužení intervalů je zjevné, že uhájit se nepodařilo nic a vyjednávací pozice či schopnosti MČ jsou mizerné.
Pokud se ukáže, že platná změna jízdních řádů nevyhovuje (což se pravděpodobně ukáže velice rychle se zabydlováním dokončovaných staveb CENTRAL GROUPu atd.) jakým způsobem bude MČ tlačit na další změnu ve fungování MHD v místě?

Odpovídá: 05.10.2016 , Miffek

Nehodlám nic předbíhat. Samozřejmě, že naše komise dopravy provede průzkum jak jezdí plné a dle jízdních řádů autobusy v ranní špičce. Od ROPIDu je též příslib, že provedou vlastní průzkum. Ukáže-li se, že kapacity nestačí budeme s ROPIDem jednat.

Zpomalovací prvky ulice Beranových

  (Ing. Ivo Furthner, 05.10.2016 09:43)

Kolik občanů, kolik stížností zaslaných MČ, případně kolik podpisů pod hromadnou petiční akci bylo třeba, aby došlo k šikanóznímu omezování provozu v ulici Beranových formou instalování retardérů. O zjevně připravovaném doplňování i "za" přechody nemluvě.
Zcela otevřeně se ptám na počet stěžujících si občanů, protože zjevně je nutné jít cestou petice žádající odstranění těchto retardérů. Bylo by tedy dobré mít představu kolik podpisů bude více, než těch co se napříkald ne přechodu neumí rozhlednou na obě strany.

Odpovídá: 05.10.2016 , Miffek

Počet není podstatný. Každopádně bylo výrazně více těch, kteří opatření požadovali, než těch, kterým instalované polštáře vadí. A jen zopakuji jde především o bezpečnost.

Zpomalovaci prah Beranovych

  (Marek, 05.10.2016 01:55)

Byl to zamer, aby zpomalovaci prahy zpomalovali jenom osobni automobily a autobusy a nakladni vozidla projeli bez zpomaleni? Rozchod kol je u autobusu a kamionu sirsi nez sirka zpomalovaciho prahu. Predevcirem jsem se musel v puli prechodu rozbehnout s kocarkem. Ridic autobusu se neobtezoval zpomalit.

Odpovídá: 05.10.2016 , Miffek

To, že především autobusům polštáře nevadí  vím, ale pokud by zde byly zpomalovací pásy jako na Tupolevce, tak by je přejížděli také dost rychle. Bohužel se i já setkávám s tím, že řidiči autobusů přednost chodcům nedávají.

<<   předchozí  |  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |   další   >>
publicita projektu

Evropský fond pro regionální rozvoj | www.oppk.cz