Otázky a odpovědi

Položit nový dotaz >
<<   předchozí  |  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |   další   >>

Úklid listí

  (Václav Havlíček, 17.11.2016 00:02)

Dobrý den,
mám otázku k tomu jak probíhá a jak má probíhat úklid listí z chodníků. Osobně si nepamatuji kdy v historii byl v Letovské ulici takový nepořádek. Listí na chodnícíh už stihlo zmrznout, zozmrznout a nyní pomalu zahníhá. Blátíčko svojí adhezí připomíná sníh či led. Zajímalo by mě za UMČ má nebo nemá v plánu s tímto něco dělat.
Děkuji za Vaši odpověď.
V.H.

Odpovídá: 25.11.2016 , Havel

Úklid listí v současné době celoplošně probíhá a postupně budou pracovníky firmy KOMWAG od listí uklizeny všechny pozemky ve správě MČ. Během té doby bude listí z chodníků průběžně uklízet komunální stroj Egholm 2200. Ulicí Letovskou zametl naposledy v úterý 22.11. 

Ohnostroj

  (DD, 16.11.2016 09:03)

Dobrý den, v platnosti je nové nařízení ohledně načního klidu zakazující např ohňostroje pod pokutou. Jak je tato věc nastavena v Letňanech? Je pro Silvestr povoleno porušení? Osobně doufám, že ne.

Odpovídá: 16.11.2016 , Gerhard

Od 1. října 2016, kdy vstoupila v účinnost novela zákona o přestupcích, je možné omezení doby nočního klidu stanovit pouze v textu obecně závazné vyhlášky a ne už rozhodnutím příslušného orgánu obce či kraje na základě obecně závazné vyhlášky. K Vašemu dotazu mohu tedy pouze konstatovat, že MČ Praha 18 není ze zákona oprávněna vydávat obecně závazné vyhlášky a vše je tedy v kompetenci Hlavního města Prahy. Domnívám se, že pro Silvestr  bude ohňostroj určitě povolen.

MHD

  (Lenka, 15.11.2016 17:30)

Dobry den mam pocit ze lidi co bydli v okoli zastavky Krausova jsou mene cene nez ve Starych Letnanech. A hlavne kdyz uz menite smer linky 202 tak by nebylo od veci naplanovat jízdní rady 158 aby na ni navazovala. O vikendu je to horor.

Odpovídá: 16.11.2016 , Miffek

Děkuji za informaci, že i naše rodina je méněcenná. Jízdní řády nezpracovává naše městská část, ale ROPID. Zatím při předběžných jednáních nám zástupci ROPIDu řekli, že mají stejné poznatky jako občané Letňan. O problému cestujících vědí také a první nápravy by měly být realizovány ještě do konce roku. Další změny po celkovém vyhodnocení změn po celé Praze by měly nastat k dubnu příštího roku.

Chodník tvrdého 293-294 - III

  (JN, 15.11.2016 14:24)

Chodník tvrdého 293 -294 (JN, 15.11.2016 09:22)

Dobrý den, kdy bude provedena odpovídající oprava chdníku v ulici Tvrdého 293-294 kde chybí obrubníky, chodník je křivý, směrem k ulici Rychnovkská kde byl uzský chodník chybí úplně a brodíte se v bahně... za toto Vám tleskám... Jak jste mohli toto převzít ?????????????????????Odpovídá: 15.11.2016 , Hrádek
Dobrý den,
ujišťuji Vás, že MČ chodník v ulici Tvrdého nepřebírala a své stížnosti na jeho stav můžete směřovat na stavebníka, jímž je SVJ Tvrdého 293 -294, které má smluvní vztah s dodavatelem stavby (izolace spodní stavby domu), který je odpovědný za bezpečnost chodců v průběhu stavby.
Přejímka chodníku může být zahájena až po úplném dokončení a na opravy chodníku bude poskytnuta záruka v délce 36 měsíců.
Současný stav chodníku budeme řešit ve spolupráci ODŽP.
Dovolím si říci, že Váš potlesk nepatří MČ

Dobrý den, děkuji za odpověď.když se tedy něco stane nyní v zimních měsících na chodníku u BD Tvrdého 293-294 , bude za to zodpovědný stavebník tedy SVJ ? A úklid chodníku by tedy měl také zatím provádět stavebník , tedy SVj tvrdého 293 -294 ?? Dále by nás zajímalo proč se odstranily za BD Tvrdého 293 -294 sušáky na prádlo a vzrostlá zeleň a stromy kolem celého domu vč. živého plotu? - To bude SVJ na své náklady také řešit ? Děkujeme za Váš čas a odpověď

Odpovídá: 16.11.2016 , Hrádek

Dobrý den,

na zmíněném chodníku běžně provádí zimní údržbu MČ. V současné době je chodník využíván stavbou k realizaci stavebních opatření, předpokládám, že na základě smlouvy s SVJ.

Do doby zpětného předání chodníku správci bez vad, plně zodpovídá za jeho stav i schůdnost stavebník, jímž je SVJ, včetně úklidu.

O odstranění sušáků na prádlo nemáme žádné informace, ani nehodláme SVJ nařizovat, zda je mají zachovat či nikoli.

Náhrada živého plotu je součástí podmínek našeho vyjádření ke stavbě. Stavba z našeho pohledu není doposud dokončena, jelikož dokončovací práce neproběhly.

Není žádnou novinkou, že  každý stavebník, SVJ nevyjímaje, řeší na své náklady i veškeré vyvolané investice a dokončovací práce se stavbou spojené a po dobu stavby odpovídá za staveniště, stav komunikaci i zeleň pokud jsou stavbou dotčené a dosud je nepředal správci po dokončení stavby. 

Váš podnět týkající se odstranění vzrostlých stromů může a zřejmě i bude řešit ODŽP v rámci správního řízení, pokud nebylo vydáno povolení ke kácení dřevin.

Z toho důvodu Vás žádáme o předání telefonického kontaktu za účelem podání doplňujících informací. Prosím o předání kontaktu na e-mail: marek.havel@letnany.cz

Parkoviště Ostravská III - doplnění dotazu

  (Autor neni vyplnen, 15.11.2016 10:42)

Parkoviště Ostravská ještě jednou (M. Kopecký, 24.10.2016 12:13)

Pan starosta v odpovědi na dotaz k povrchu parkoviště Ostravská napsal:..."Možná tam vznikne část placeného parkoviště pro ty, co plánuji ochranu vozidla v oploceném území a zabezpečeným vjezdem." To myslíte vážně? V poslední době se parkování v Ostravské o dost zhoršilo - dílem za to může změna šikmého stání na podélné přímo v ulici Ostravská, ke kterému došlo již před delší dobou, dílem nárůst počtu obyvatel (a tím i aut) díky nové výstavbě, kde parkovacích míst moc není. A vy chcete kus parkoviště ještě "ukousnout" nějakým hlídaným parkovištěm? Pokud už máte touhu něco takového zřizovat, proč k tomu nevyužijete parkoviště u Staré návsi, které zeje (pravděpodobně díky odlehlosti) prázdnotou?Odpovídá: 25.10.2016 , Kabický
Pěkný den, nevím nic o tom , že v ulici Ostravská se staví byty. Situaci sleduji během mnoha let a trend, že mnoho obyvatele bytů SVJ má již dvě vozidla je každému jasný .
Tato rovnice nikdy nedopadne dobře, když vše bude zadarmo , neřízeno, nebo jen planě sledováno.
Včera jsem napsal na vedení SVJ Ostravská, že rád vše vysvětlím nájemníkům na schůzi SVJ, která je plánována na 16.11. 2016.
S úctou I.Kabický

Dopbrý den, prosím nechytejte nás za slovo když nevíte jak slušně odpovědět. Dle informace od Výboru SVJ naše BD o 13 vchodech žádná schuze plánována na tento Vámi sdělený datum není.prosíme tedy o konkrétní odpověď. jedná se o to že nová výstavba přez ulici Beranových parkuje v ulici Ostravská.

Odpovídá: 15.11.2016 , Kabický

V pondělí 09.01.2017 se bude od 17 hodin konat na radnici veřejná diskuze na téma revitalizace parkovacích ploch při ulici Ostravská. Předmětem bude objasnění jednotlivých možností a záměrů, nikoliv kdo a jak parkuje a kde bydlí. Pozvánka na prezentaci bude vyvěšena na úřední desce a na webu.

Každopádně si nemyslím, že problémy s parkováním nejen v ulici Ostravská zapříčinila nová výstavba – vzhledem k tomu, že nová bytová výstavba je mimo jiné podmíněna také zajištěním dostatečného množství parkovacích míst ze strany investora.

Ivan Kabický, starosta 

Chodník tvrdého 293 -294

  (JN, 15.11.2016 09:22)

Dobrý den, kdy bude provedena odpovídající oprava chdníku v ulici Tvrdého 293-294 kde chybí obrubníky, chodník je křivý, směrem k ulici Rychnovkská kde byl uzský chodník chybí úplně a brodíte se v bahně... za toto Vám tleskám... Jak jste mohli toto převzít ?????????????????????

Odpovídá: 15.11.2016 , Hrádek

Dobrý den,

ujišťuji Vás, že MČ chodník v ulici Tvrdého nepřebírala a své stížnosti na jeho stav můžete směřovat na stavebníka, jímž je SVJ Tvrdého 293 -294, které má smluvní vztah s dodavatelem stavby (izolace spodní stavby domu), který je odpovědný za bezpečnost chodců v průběhu stavby.

Přejímka chodníku může být zahájena až po úplném dokončení a na opravy chodníku bude poskytnuta záruka v délce 36 měsíců.

Současný stav chodníku budeme řešit ve spolupráci ODŽP.

Dovolím si říci, že Váš potlesk nepatří MČ.

Osvětlení Tvrdého 288-293 - doplnění dotazu 3

  (Autor neni vyplnen, 15.11.2016 09:15)

Děkuji za doplnění dotazu.Pod slovem samozřejmě nebyl nikdo schopen Vaše myšlenky dedukovat. A nyní by nás zajímalo kdy začnete prořezávat ty stromy a vzrostlo zeleň. Opravdu je v naší ulici více než tma!

Odpovídá: 23.11.2016 , Havel

Lokální prořezy stromů v ulici Tvrdého proběhly minulý týden. Odstraněny byly všechny větve stromů, které zasahovaly před pouliční světla, tak aby podle arboristických pravidel zůstala zachována symetrie dřevin a zároveň světelnému kuželu z lampy stromy nebránily v dosahu na zem. 

Kdo je konkrétně zodpovědný-chci jména!

  (Dita Drábová, 14.11.2016 14:18)

1. MHD je po změnách šílená - nepravidelná, zpožděná, nejsou návaznosti na metro
2. dnešní situace byla otřesná, požaduji informaci, který magistrátní úředník je za to zodpovědný a informaci, jak bude za svou chybu potrestán
3. požaduji informaci, zda mám jet zítra do práce na 9 nočním autobusem
4. po 4 měsících v Letňanech musím říci, že tahle čtvrť je zlý sen, nefunguje tu nic, není tu nic - obchody chybí, chybí obslužnost, nefunguje městská policie (neustále ucpané silnice parkujícími vozy, pošta šílená, hlavně že je tu lesopark a výstaviště:-)

Odpovídá: 14.11.2016 , Miffek

Vážení,

to co se ode dneška děje je na rozhodnutí odboru dopravních agend Magistrátu hl. m. Prahy. Neoficiální Informaci obdržel nás odbor dopravy dnes v 8:45. Oficiální rozhodnutí formou datové pošty nemáme ještě dnes ve 14:45. Já osobně jsme dnes cestoval na vyšetření do FN Motol. Mohu potvrdit, že cesta z Krausovy na metro mi trvala linkou MHD 201 19 minut. Protože jsem byl z těchto důvodů mimo radnici, řešil situaci starosta, který se obrátil na TSK s tím, že tato situace je pro nás nepřípustná. Vzniklou situaci lze řešit například tak, že budou vypnuty semafory a na křižovatkách budou dopravu řídit příslušníci Policie ČR. Omlouváme se, ale o tom, že na komunikaci Tupolevova v úseku Beranových - Prosecká se bude něco dít jsme neměli ani zmínku.

Pohrdani obcany

  (Vera Karna, 14.11.2016 12:26)

Planovane frezovani bez vyuziti objizdne trasy pres parkoviste PVA... dneska jste nasrali tolik lidi... proboha co na te radnici delate??? Doprava v Letnanech je po zmenach MHD silena uz tak... tohle je ale vrchol!!!! Hanba vam panove a damy

Odpovídá: 14.11.2016 , Gerhard, Miffek

Sami jsme byli touto situací zaskočeni.

Vzhledem k tomu, že o opravě komunikace I. třídy, (kterou spravuje TSK hl. m. Praha a vlastníkem je Hlavní město Praha) se náš silniční úřad dozvěděl až dnes ráno a okamžitě zjišťovat okolnosti. Bylo zjištěno, že rozhodnutí vydal Odbor dopravních agend hl. m. Prahy na žádost správce komunikace TSK hl. m. Praha.

Je nám líto že jsme nemohli zasáhnout do řízení o uzavírce komunikace, ale zákon to nezakazuje. Protože ještě oficiální rozhodnutí nebylo doručeno požádal náš silničná úřad o kopii a tu okamžitě umístil na webové stránky úřadu na úřední desku, kde je k dispozici k nahlédnutí.

Zástupce starosty Miffek:

Vážení,

to co se ode dneška děje je na rozhodnutí odboru dopravních agend Magistrátu hl. m. Prahy. Neoficiální Informaci obdržel nás odbor dopravy dnes v 8:45. Oficiální rozhodnutí formou datové pošty nemáme ještě dnes ve 14:45. Já osobně jsme dnes cestoval na vyšetření do FN Motol. Mohu potvrdit, že cesta z Krausovy na metro mi trvala linkou MHD 201 19 minut. Protože jsem byl z těchto důvodů mimo radnici, řešil situaci starosta, který se obrátil na TSK s tím, že tato situace je pro nás nepřípustná. Vzniklou situaci lze řešit například tak, že budou vypnuty semafory a na křižovatkách budou dopravu řídit příslušníci Policie ČR. Omlouváme se, ale o tom, že na komunikaci Tupolevova v úseku Beranových - Prosecká se bude něco dít jsme neměli ani zmínku.

lentilky

  (jarmila, 14.11.2016 10:40)

Dobry den,odpoved na akci lentylky nechapu.Protoze bydlite pobliz, tak stovky ostatnich obyvatel nebudou mit novy chodnik? Hlavne ze jsou lentilky hojne vyuzivane.Na zlute lentilce se stoji fronta na hrani sachu. To byl opravdu vynikajici napad.Dekuji za vasi odpoved.

Odpovídá: 14.11.2016 , Miffek

Určitě jsem nemyslel, že se nebude nic dít protože v lokalitě bydlím. Zjišťovali jsme zda je možné získat další evropské fondy, ale není šance. Proto se budou dělat opravy chodníků. Pro ulici Malkovského jsem nechal zpracovat studii proveditelnosti rozšíření vozovky cca o jeden metr směrem do valu, aby se posunuly parkovací místa a průjezd komunikací byl bezproblémový pro nákladní vozy včetně vozů vyvážejících odpadky. Následovat potom může oprava chodníků v ulici. Opravy chodníků budou postupně i  v Ivančické a samozřejmě tam kam nedosáhly lentilky ve vnitroblocích. 

<<   předchozí  |  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |   další   >>
publicita projektu

Evropský fond pro regionální rozvoj | www.oppk.cz