Otázky a odpovědi

Položit nový dotaz >
<<   předchozí  |  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |   další   >>

nepořadek "lentilky"

  (Autor neni vyplnen, 12.9.2016 23:34)

Dobrý den. Upozorňuji na nepořadek v/u objektů Letňanských lentilek: fontána je plná pytlíků pro psí výkaly, modrá lentilka různych obalů co tu nechavají jejích návštěvníci. Totéž platí i pro obludu před Krausovou 605. Jak často se tu provádí úklid? Je zjevně nedostatečný. Děkuji

Odpovídá: 15.9.2016 , Havel

Okolí fontány a zelené lentilky v Krausově ulici dnes bylo uklizeno. 

odpadky podel komunikaci

  (Autor neni vyplnen, 12.9.2016 23:27)

Dobrý den. Jezdím každý den autobusy MHD Veselskou a Tupolevovou - obě komunikace jsou doslova posety odpadky - urguje někdo z radnice zodpovědné osoby z STK na odstranění povalujícího se tu nepořádku? Rovněž neutěšený je i stav autobusových zastávek: Fryčovická, Dobratická, Krausova a dalších. Prosíme o sjednání nápravy. Děkuji

Odpovídá: 15.9.2016 , Havel

Úklid blízkého okolí těchto autobusových zastávek probíhá jednou týdně. V pátek bude probíhat úklid pozemků ve správě MČ podél ul. Tupolevova  a příští týden bude následovat úklid podél ul. Veselská a na protihlukovém valu.

Vrtulník snad už naposled

  (Autor neni vyplnen, 12.9.2016 21:47)

Reaguji na nesmyslné odpovědi dotazů Vrtulník (Jiří, 10.9.2016 23:15) a vrtulnik (J.N., 12.9.2016 08:31). Tazatelé mají na mysli tuto akci http://www.oc-letnany.cz/akce-centra/mr-bean-double-a-lety-vrtulnikem/ !

Odpovídá: 13.9.2016 , Gerhard

Jak již zde bylo (ne nesmyslně) uvedeno, akce byla povolena v rámci Dne letiště, nepodléhá ohlašovací povinnosti MČ Praha 18 a je zcela v kompetenci Úřadu pro civilní letectví. Musí být splněny požadavky na výkonnost a provozní omezení vrtulníků i s ohledem na hustě obydlená území. Zpravidla jsou využívány vrtulníky s vysokou bezpečností, které mají  uplatnění i v letecké záchranné službě po celém světě. 

MHD

  (Jaroslav Svátek , 12.9.2016 20:45)

Dobrý den,dříve linka 158 jezdila z Českomoravské do OC Čakovice případně Miškovice a zpět.Od podzimu loňského roku linka jezdila pouze mezi českomoravskou a Avia Letňany vyjma spojů do Miškovic,zastávkou Krausova projížděly pouze prázdné autobusy.Nyní má tuto linku nahradit linka 195.Proč do zastávky Krausova bude zajíždět každý druhý spoj?Intervaly se tak prodlouží ráno na 12 minut dříve bývaly 5 minut.O intervalech odpoledne, večer a o víkendech ani nemluvím.Zajímalo by mě,jak budou kloubové autobusy projíždět úsekem Avia Letňany a Staré Letňany,nyní mají s tímto úsekem problémy klasické autobusy.Často v tomto úseku ne právě chybou řidičů ohrožují bezpečnou dopravu a omezují protijedoucí vozidla tím, že najíždí do protisměru.S pozdravem Svátek

Odpovídá: 13.9.2016 , Miffek

Linka 195 nenahrazuje linku 158. Linka 195 navyšuje kapacitu především pro novou výstavbu. To, že každý druhý spoj pojede do zastávky nebo ze zastávky Krausova je bonus navíc. Nejde ani tak o intervaly, ale o přepravní kapacitu. Pokud jezdím pravidelně tak si přečtu jízdní řády a jdu na autobus podle toho, kdy má jet. Potom není interval problém.

Parkování Pavla Beneše

  (Tomáš Smejral, 12.9.2016 14:49)

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, kde bude realizováno veřejné parkování k nově dostavěnému domu v ulici Pavla Beneše (podél ulice Beranových)? U vjezdu pod dům je závora a nikde jinde nová místa nejsou. Již tak tristní stav parkování v této lokalitě bude tedy ještě znásoben. Děkuji.
S pozdravem
Smejral

Odpovídá: 14.9.2016 , Ryčl

Nově postavený bytový dům ul. Pavla Beneše má vlastní parkovací stání a stání pro návštěvníky v prostoru 1.NP - samotného domu, tak jak je tomu v souladu s obecnými technickými požadavky na  stavby na území hl. m. Prahy. Rozhodně tato parkovací stání nejsou určena k užívání široké veřejnosti, neboť parkování je situováno na pozemku, který bude ve vlastnictví jednotlivých spoluvlastníků bytového domu, tudíž především osob, které budou mít dispoziční právo k této nemovitosti. Závoru stavebník (investor) bohužel instaloval bez jakéhokoliv projednání nebo opatření stavebního úřadu, leč je tato zábrana instalována na pozemku vlastníka pro využívání parkovacích stání budoucím vlastníkům bytů bytového domu, případně pro návštěvníky tohoto bytového domu. Instalované závory budou předmětem dalšího zjišťování a projednávání v souladu s platným stavebným zákonem před stavebním úřadem. Dále byl stavebník upozorněn na odstranění staveništního oplocení a buňkoviště, jelikož stavba je již dokončena. Toto stavebník a zhotovitel přislíbil napravit do konce tohoto týdne.

linka 202 nově

  (jindra, 12.9.2016 10:50)

Dobrý den, může se Městská část pokusit apelovat na Dopravní podnik, aby nebyla odkloněna linka 202 z Ľeťnan? Přes Čakovice již jezdila, je to krok zpět.A přínosem, že Čakovice získají přímé spojení s Bohnicemi? ALE LEŇANY ho ztratí a i s Ďáblicem a OC Čakovicemi/zajistí sice 158, ale omezeně/. Jezdit za humna do Ďáblic nebo Bohnic přes metro mi přeci jen přijde přes ruku. Děkuji

Odpovídá: 13.9.2016 , Miffek

Nemůže. Vedení linek je věc dohody městských částí s ROPIDem. Vždy je něco za něco. Letňany potřebovaly nutně posílené MHD do oblasti nové výstavby a to se podařilo. Odůvodnění změn máte na webových stránkách naší MČ.

parkování Rýmařovská x Bohumínská

  (Jana, 12.9.2016 10:17)

Dobrý den, buide někdo řešit DZ a parkování na křižovatce Rýmařovská x Bohumínská kdy auta parkují v křižovatce a není vidět do zatáčky. A kdy bude auto do ulice dokončena a kolaudována? Musí opravdu být v ulic popelnice aby se člověk musel vyhýbat když jede rovně ???

Odpovídá: 13.9.2016 , Miffek

Místa pro kontejnery se budují spolu s chodníčkem pro chodce. Pokud se týká špatného parkování. V konkrétním případě je nutné volat linku 156. Na obecné konstatování o špatném parkování nemůže ani policie reagovat.

vrtulnik

  (J.N., 12.9.2016 08:31)

Pane Gerharde naucte se cist a neosocujte obyvatele Letnan (sam zde nebydlite), pan Jiri si nestezuje na letecky den na letisti Letnany, ale na komercni placene lety vrtulniku u domu Krivoklatska 455 se stanovistem u zastavky MHD Frycovicka, znacny hluk sobota a nedele 10 - 18 hod. nepretrzite.

Odpovídá: 12.9.2016 , Gerhard

To, že nebydlím v Letňanech, ale na hranici Letňan a Střížkova znamená, že Den Letiště se týká úplně stejně jak obyvatel Střížkova, tak obyvatel Letňan. Mimochodem pan Jiří si stěžuje na letecký den na letišti Letnany, při kterých byly organizovány komerční placené lety vrtulniku. Nebo mně snad uniklo, že jsou tyto lety pořádány každý víkend ????

Kontejnery na tříděný odpad ul. Kadečkové

  (Jan Vavroušek, 12.9.2016 08:17)

Dobrý den,
z jakého důvodu stále nejsou kontejnery na tříděný odpad v ulici Kadečkové? Kdo zaplatí kontejner, který si musíme jako SVJ platit? Kam máme poslat fakturu? Už je to měsíc a stále se nic neděje. Kdo za toto zodpovídá?
Děkuji za odpověď
Jan Vavroušek

Odpovídá: 12.9.2016 , Pandadisová

Dobrý den,

svoz separovaného odpadu je hrazen z rozpočtu hl. m. Prahy, jednotlivé městské části pouze zadávají požadavky na zřízení nových stanovišť. Jelikož od 1.8.2016 zajišťuje svoz komunálního odpadu na území Prahy 18 nová svozová firma (AVE CZ odpadové hospodářství s.r.o.), jsou v současné době všechny žádosti o nová stanoviště pozastaveny. Předpokládaný termín pro vyřízení nových žádostí na odboru ochrany prostředí MHMP je začátek měsíce října 2016. Do té doby můžete separovaný odpad zdarma odkládat na nejbližší kontejnerové stání v ul. Miroslava Hajna.

přívětivý MÚ

  (Čekalová, 11.9.2016 15:29)

Jak lze získat tento titul? Nevzpomínám si, že bychom se jako občané vyjadřovali.

Odpovídá: 19.9.2016 , Gerhard

Úřad byl hodnocen cca ze 40 kritérií  a právě proto je výsledek objektivní. Jako občané máte možnost se vyjadřovat na fórech občanů, kterých seale převážně účastní pár důchodců, kteří si přijdou na koblihu.

<<   předchozí  |  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |   další   >>
publicita projektu

Evropský fond pro regionální rozvoj | www.oppk.cz